باورهای غلط دکتری که شاید شما هم داشته باشید

2017
graphicstock.com
graphicstock.com

باورهای غلط دکتری که شاید شما هم داشته باشید

چسب‌زخم سبب درمان بهتر جراحت میشود و همچنین مانع از عفونی شدن احتمالی میشود. چسب‌زخم محل زخم را مرطوب نگاه می‌دارد و از خشک‌شدن و به جای ماندن ناخوشایند اثر زخم بر پوست جلوگیری می‌کند.

۱- بوی بد دهان تنها به خاطر معده است

- Advertisement -

این نظر که بوی بد دهان ناشی تنها ناشی از معده است، اشتباه است دلیل اصلی بوی بد دهان در بسیاری از موارد ناشی مشکلات در دهان، بینی، دندان‌ها و حلق است این موضوع به عدم رعایت پاکیزگی دهان و دندان‌ها برمی‌گردد. به گفته دکتران تنها در موارد بسیاری نادری بیمارهای معده می‌تواند دلیلی برای بوی بد دهان باشند.

۲- یادگیری در خواب به هیچ عنوان ممکن نیست

این نظر که امکان یادگیری در خواب وجود دارد، درست است بخش‌هایی از مغز در زمان خواب امور یادگرفته شده در زمان بیداری را مرور می‌کنند و از این طریق موارد یادگیری را در ساختارهای ذهنی استحکام می‌بخشند. به گفته کار‌شناسان اما مغز در زمان خواب تنها قادر به یادگیری از اموری است که در زمان بیدار یاد گرفته شده‌اند.

۳- کودکان باید از هر نوع آلودگی به صورت مطلق دور باشند

این گفته به نظر کار‌شناسان درست نیست. به گفته متخصصان کودکان باید از دوران نوزادی با آلودگی‌ها و بیماری‌ها مواجه شوند، تا سیستم دفاعی بدن تقویت شود. البته میزان آلودگی و نوع بیماری باید در حد معمول و متعارف باشد. سیستم دفاعی کودکان از طریق این تمرین‌ها در آینده مقاومت بیشتری در قبال آلرژی‌ها و آسم نشان میدهد.

۴- برای کنترل خون دماغ باید سر را کاملا عقب گرفت

این توصیه اشتباه است در زمان خونریزی بینی نباید سر را کاملا به سمت عقب برد و باید آن را در حالت عادی نگاه داشت تا خون از بینی جاری شود. در غیر این صورت امکان دارد که خود وارد معده شود و حالت تهوع ایجاد شود.

۵- زخم‌ها بدون چسب‌زخم و پانسمان بهتر و زود‌تر درمان می‌شوند

این درکی نادرست است چسب‌زخم سبب درمان بهتر جراحت میشود و همچنین مانع از عفونی شدن احتمالی میشود. چسب‌زخم محل زخم را مرطوب نگاه می‌دارد و از خشک‌شدن و به جای ماندن ناخوشایند اثر زخم بر پوست جلوگیری می‌کند.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید