مزایا و فواید رابطه زناشویی ؛ هفت فایده برقراری ارتباط جنسی که شما را شگفت زده خواهد کرد

34919
graphicstock.com

مزایا و فواید رابطه زناشویی ؛ هفت فایده برقراری ارتباط جنسی که شما را شگفت زده خواهد کرد

با برقراری رابطه جنسی مناسب می توان با بیماری ها مبارزه کرد، دردها را تسکین داد و چهره ای جوان و جذاب داشت. در این نوشتار با هفت فایده برقراری ارتباط جنسی آشنا می شوید.

1- تنفس راحت تر

رابطه جنسی آنتی هیستامینی طبیعی است و نقش بسیار زیادی در مقابله با تب یونجه و آسم ایفا می کند.

- Advertisement -

2- چهره جذاب و جوان

محققان بیمارستان سلطنتی اسکاتلند در ادینبورو پس از مطالعه بر روی بیش از سه هزار و پانصد فرد 18 تا 102 ساله که جوان به نظر می رسیدند، پی بردند، زندگی خوب جنسی عامل اصلی در جوان ماندن چهره شان ایفاء کرده است. پژوهشگران باور دارند، ارتباط جنسی استرس را کم کرده، رضایت از زندگی را افزایش داده و کیفیت خواب را ارتقاء می دهد.

3- کمک کردن به بدن در مقابله با بیماری ها

برقراری رابطه جنسی هفتگی، میزان تولید ایمونوگلوبولین – گروهی از مولکول‌های زیستی که در سیستم ایمنی فعال هستند – 30 درصد افزایش می یابد که نتیجه اش تقویت سیستم ایمنی بدن است. پژوهشگران دریافتند، داشتن زندگی جنسی مناسب می تواند خطر ابتلا به سرطان، بیماری قلبی، سکته مغزی و سرماخوردگی را کم کند.

4- سوزاندن کالری

برقراری رابطه جنسی ورزشی ایده آل است و باعث سوزاندن کالری و چربی های بدن می شود. کارشناسان معتقدند، در هر رابطه جنسی 20 دقیقه ای، 96 کالری سوزانده می شود.

5- کاهش درد

نتیجه مطالعات متعدد متخصصان بخش زنان مایو کلینیک نشان داده، تحریک واژن در طول رابطه جنسی باعث افزایش لذت، تحمل درد قاعدگی، ورم مفاصل، سردرد میگرنی و … می شود.

6- افزایش طول عمر

دکتر جیمز ویلز، استاد بهداشت جنسی دانشگاه هاروارد و نویسنده کتاب ” معنای زندگی جنسی ” معتقد است:” مردانی که دو یا سه بار در هفته ارتباط جنسی برقرار می کنند 50 درصد کمتر از افرادی که چنین نمی کنند در معرض مرگ قرار دارند. “

7- احساس رفاه

نتیجه یک مطالعه بر روی هزار و هشتصد فردی که فعالیت جنسی مناسبی داشتند نشان داد، ترشح هورمون های اندورفین و اکسی توسین در اوج لذت جنسی بروز احساس رفاه در افراد را افزایش می دهد.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید