با این گیاه از شر سوسک برای همیشه خلاص شوید

1280
graphicstock.com

با این گیاه از شر سوسک برای همیشه خلاص شوید

سوسک برای برخی افراد یکی از ترسناک‌ترین موجودات روی کره زمین است. سوسک‌ها بسیار سریع و فرز هستند. معمولا شب‌ها به دنبال غذا می‌روند و هر کجا که اثری از آلودگی و کثیفی و زباله باشد، آن جا محلی برای تجمع و زندگی سوسک‌ها خواهد بود.

شب‌ها سوسک‌ها به دنبال غذای مورد نیازشان در تمام خانه از قفسه‌های کمد تا لوله‌های فاضلاب می‌روند. البته سوسک‌های سیری ناپذیر بسیار سخت جان هستند؛ آن قدر سخت جان که تنها موجوداتی هستند که در برابر تشعشعات و انفجار هسته‌ای مقاوم‌اند. آن‌ها می‌توانند ساعت‌ها بدون اکسیژن، ۹۰ روز بدون غذا و ۴۰ روز بدون آب زندگی کنند. این حشرات می‌توانند اندام‌های بدنشان را از هم جدا کنند.
سر جدا شده سوسک می‌تواند تا ۱۲ ساعت زنده بماند. بدن بدون سر می‌تواند تا ۴۰ روز زنده بماند و از منافذی که روی بدن هست تنفس کند و تن‌ها به این دلیل می‌میرد که دهان ندارد تا غذا و آب بخورد.این حشره در هر جایی که انسان‌ها هستند می‌تواند برود؛ حتی به فضا!

سوسک‌ها معمولا به انسان نزدیک نمی‌شوند، ولی اگر این اتفاق بیفتد احتمال اینکه فرد را به میکروب یا ویروس یا باکتری بیماری زایی آلوده کنند، بسیار بالاست.

از طرفی تمام قطعات بدن و مدفوع سوسک آلرژی زاست و می‌تواند موجب بروز مشکلات پوستی و تنفسی شود. حال چگونه می‌توان از شر این حشره موذی در امان ماند؟
مشخصات برگ بو
درخت آن همیشه سبز است و پوست آن خاکستری تیره و چوب آن خیلی سخت می‌باشد و دارای شاخه های انعطاف پذیر است در فارسی آن را درخت غار و باهشتان نامیده‌اند و دارای خواص گیاه درمانی زیادی می‌باشد.
در ایران برگ بو را بیشتر به عنوان یک ادویه می‌شناسند و استفاده از آن هم کمتر در غذاها مرسوم هست. در صورتی که برگ بو به جز استفاده خوراکی، استفاده های دارویی و باغبانی هم دارد و یک گیاه بسیار مفید و زیبا برای منازل به شمار می‌آید. برگ بو به نام‌های Laurel tree – Bay tree – Lauraceae – Bay leaf شناخته می‌شود
برگ بو را در تمام نقاطی که محل ورود سوسک‌ها یا لانه آن‌ها یا نقاط مورد علاقه شان است، بریزید.
مکان‌های مرطوب ماننـــد ســـرویــس بهــــداشتـــی و زیرزمین از جمله مکان هایـــی اســت که سوسک به آن علاقه زیادی دارد؛ بنابراین این مکان‌ها را از برگ بو بی نصیب نگذارید! با گذاشتن این گیاه در گوشه‌ای از خانه از شر سوسک برای همیشه خلاص شوید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید