بهترین زمان ابراز عشق به کسی که دوستش دارید از نظر روانشناسان _حتما بخوانید

678
graphicstock.com

بهترین زمان ابراز عشق به کسی که دوستش دارید از نظر روانشناسان _حتما بخوانید

اگر میخواهید به کسی که دوستش دارید برای اولین بار ابراز عشق کنید قبل از این کار حتما این مطلب را مطالعه کنید.
قبل از اینکه به کسی بگویید «دوستت دارم» یا «عاشقت هستم»، اول به معنای اصلی این کلمات فکر کنید. به اینکه این جملات چه معنی‌ای برای شما دارند و در زندگی شخصی خود، جایگاه عشق و دوست داشتن، کجاست. به این ترتیب، وقتی این جملات را به زبان می‌آورید که دقیقا ارزش و معنای آن را می‌دانید و نه خودتان را به دردسر می‌اندازید و نه قلب کسی را می‌شکنید. زمان ابراز عشق

جمله «دوستت دارم» را اگر زمانی که با او چشم در چشم هستید، به زبانتان بیاید، عمق نگاه، به اندازه همان کلمات، کار خودش را می‌کند. بی انتظار و بدون توقع، عاشق شوید و کسی را دوست داشته باشید. این طور وقتی این جمله «دوستت دارم» را به زبان می‌آورید، واقعی‌ترین احساس شما به او منتقل می‌شود.

شنیدن ابراز عشق یا همان دوستت دارم برای همه خوشایند است مخصوصا از طرف کسی باشد که شما هم دوستش دارید. این لحظه یکی از بهترین لحظات هر رابطه است. هر چند عموما مردم مطمئن نیستند چه زمانی برای ابراز عشق مناسب است و یا اینکه چه کسی باید اول ابراز علاقه کند. من باید پیش قدم باشم و یا منتظر بمانم تا عشقم به من ابراز علاقه کند و دوستت دارم را از دهانش بشنوم.

- Advertisement -

بهترین زمان ابراز عشق کی است؟
نباید تا زمان رسمی شدن رابطه برای ابراز عشق صبر کنید. حتما نباید رابطه به ازدواج بکشد تا عشق را بیان کنید. ابراز احساسات پاک در رابطه خلوص نیت و علاقه ما را نشان میدهد. ابراز عشق نه تنها برای عشقمان بلکه برای خود ما نیز لذت بخش و آرامش دهنده است. با این حال ابراز علاقه بدون فکر و اندیشه میتواند زندگی شریک شما را در وضعیت نامناسبی قرار دهد به خصوص اگر او نگرشی متفاوت به این موضوع داشته باشد.

برای نمونه به توصیه‌های زیر دقت کنید

حداقل ۵ بار با هم بیرون بروید و شخصیت و علایق هم رو کشف کنید
بعد از حداقل دو ماه ابراز عشق کنید
زیاد منتظر نمانید و وقت لطف نکنید
زمانی ابراز علاقه کنید که واقعا از خودتون مطمئن هستید
قبل و یا بعد از رابطه جنسی ابراز علاقه نکنید
زمانی که در حالت بسیار احساسی هستید و نمیتونید عاقلانه فکر کنید ابراز عشق نکنید.
به خاطر تشویق شریکتان دست به ابراز علاقه نزنید
هیچ وقت در ملاقات اول و زمانی که آشنایی و شناخت مناسبی از هم ندارید آن را بازگو نکنید

موارد بالا اهمیت زمان ابراز محبت را نشان میدهند، با این حال آیا زمان بندی از صداقت اهمیت بیشتر دارد؟ طبق بعضی از فرضیات هیچ فرمول دقیقی برای زمانسنجی ابراز علاقه وجود ندارد و هر وقت که احساس کردید میتوانید آن را ابراز کنید تنها کافیست به زبان بیاورید و خود را درگیر زمانبندی‌های حساس نکنید.

آیا نگاه بلندمدت دارید؟
در روابط عاشقانه بلند مدت زمانبندی در اولویت اول قرار ندارد. بلکه این زمان و در واقع مدت زمان است که حرف آخر را میزند. عشق عمیق میان دو نفر برای توسعه و بهتر شدن نیاز به زمان دارد. اصلا درست نیست تنها در مدتی کوتاه از شروع رابطه به شریکتان بگویید عمیقا دوستت دارم، چون تنها احساس میکنید دوستش دارید.

البته عشق در یک نگاه موضوعی دیگر است. در تعریف عشق در یک نگاه میتوان ابراز عشق کرد، اما این باید احساس شما در لحظه باشد و نه یک ابراز عشق برای مدتی طولانی و باید ازعان کنید که این ابراز علاقه احساس شما به ایجاد یک رابطه بلند مدت بوده است و در رابطه خود این پتانسیل را میبینید که به رابطه طولانی مدت تبدیل شود.

عشق برای همه ما به یک معنا نیست. اما این یک حقیقت است که شادی و عشق عمیق از نگرش متقابل و یکسان به وجود میآید. اما این هم به این معنا نیست که نباید ابراز عشق کنیم و منتظر طرف مقابل باشیم. شما باید در صورت وجود عشق و علاقه و با توجه به مصادیق بالا از ابراز عشق پرهیز نکنید و بعد به شریک خود اجازه بدهید بدون احساس فشار، خود به احساس واقعی عشق و علاقه دست یابد و آن را با شما در میان بگذارد. از طرف دیگر ابراز عشق دیگران ممکن است با ما متفاوت باشد. هیچ مشکلی نیست تفاهم هم به مرور زمان ایجاد میشود تنها کافیست حس ابراز عشق را از شریک خود دریافت کنید شاید او از کلماتی که شما استفاده میکنید استفاده نکد و راه و رسم خود را داشته باشد.

عشق من، من تمام عشقم و برای تو میفرستم، زندگی من و خیلی از جملات مشابه معنی عاشق تو هستم را میدهند، پس خیلی حساس نشوید و از این تفاوت‌ها لذت ببرید.

از لحظات لذت ببرید
یادتان باشد ابراز عشق از نقاط عطف هر رابطه است و دارای ارزش خاصی میباشد. پس زیاد از آن استفاده نکنید و خیلی هم محتاط نباشید. در دفعات بعدی میتوانید با ابراز عشق شریک خود را سورپرایز کنید و لذت دو چندانی به او بدهید. به یاد داشته باشید عشق بدون ابراز معنی ندارد.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید