۶ مهمترین مشکلات واژن زنان و دختران که باید بدانند

11590

۶ مهمترین مشکلات واژن زنان و دختران که باید بدانند

عضو تناسلی یکی از قسمت های حساس بدن است که نباید از کنار تغییرات مشکوک آن به سادگی عبور کرد ، نشانه هایی که خبر از بیماری واژن می دهند بخشی از این تغییرات است که باید شناخت.

شش راه شناخت بیماری های واژن

بیماری واژن در لیست بیماری های خطرناک زنان قرار دارد چرا که گاهی به دلیل نا آگاهی و درمان نشدن به موقع مشکلات کوچک عوارض جدی بروز می کند .
واژینال هم مثل سایر اعضای بدن است که اگر بهداشت آن را رعایت نکنید باعث بروز بسیاری از بیماری ها می شود و در این شرایط وقتی سطح هورمون ها ناتعادل شود نیاز است که به پزشک مراجعه کنید.
در این بخش از نمناک 6 تغییر و مشکل واژنال را که باید هر زنی را نگران کند خواهیم گفت.

- Advertisement -

علت رایج ترین مشکلات و بیماری های واژن

بوی واژینال

بوی طبیعی واژینال بوی بدی نیست و گاهی اوقات ممکن است شدید باشد، بسیار مهم است که توانایی تشخیص این را داشته باشید که بو طبیعی است و جای نگرانی نیست و گاهی هم این عضو مهم بدن بوی غذاهایی که می خورید می گیرد که خطرناک نیست اما نکته قابل توجه اینجاست که اگر متوجه بوی مشکوکی به خصوص بعد از نزدیکی شدید یکی از نشانه های باکتریهای واژینال است که با مراجعه به دکتر درمان میشود.

ترشح های غیر عادی واژینال از علت های بیماری های واژن

ترشح واژینال طبیعی است در صورتی که رنگ آن مثل سفیده تخم مرغ باشد ترشحات به دلیل ترشح مخاط اتفاق می افتد، اگر تغییراتی را در رنگ بو غلظت آن دیدید به پزشک مراجعه کنید اگر ترشحات به رنگی غیر از سفید مثل سبز زرد و خاکستری باشد به دلیل عفونت های واژینالی یا نزدیکیهای جنسی است در چنین مواردی همسر شما نیر باید درمان شود.

خارش واژن از علت های بیماری واژن است

اگر بیشتر اوقات دچار خارش واژن میشوید یکی دیگر از نشانه های عفونت است معمولاً خارش واژن به دلیل عفونت برفک یا ارتباطات جنسی حساسیت به کاندوم و یا چرب کردن خود بعد از نزدیکی است.

خشکی واژینال از دلایل بیماری های واژن

خشکی واژینال معمولا به دلیل کاهش استروژن است این تغییرات هورمونی معمولاً بر اثر یائسگی و یا محصولات شیمیایی مثل اسپری ها روی می دهد رطوبت واژینال یاجایگزینی استروژن توسط پزشک تجویز می شود

خونریزی بعد از نزدیکی از دلایل بیماری های واژن

خانم هایی که خشکی و نازکی دیواره واژینال را تجربه کرده اند از خونریزی واژن شکایت می کنند و یا التهاباتی که بر اثر باکتری ها رخ می دهد دیواره واژینال را آسیب میزندوباعث پارگی هنگام نزدیکی می شود واحتمال پخش عفونت وجود دارد خونریزی واژن یک تا دو ساعت بعد از نزدیکی میتواند از نشانه های جدی سرطان واژن باشد اگر این نشانه ها را دیدید سریع به پزشک مراجعه کنید

سوزش واژن یکی از علت های بیماری های واژن

خارش واژن اغلب به سوزش منتهی می شود عفونت شدید باکتریایی لباس زیر پلاستیکی کاندوم نامناسب از علل سوزش به شما می رود بیشتر اوقات واژن مرطوب است به همین طریق باید از لباس زیر ی استفاده کنید تارطوبت ان رابگیرد و از مصرف عطر و خوشبو کننده های مصنوعی خودداری کنید

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید